WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE - Zarejestruj się jako dawca szpiku!


 

Nasza przychodnia wspólnie z fundacją DKMS w dniu 22 kwietnia 2012 roku zorganizowała Dzień Dawcy Szpiku. Akcja ta nie odbyłaby się gdyby nie ofiarność i zaangażowanie mieszkańców Sosnowca, którzy tego dnia w liczbie 93 osób zarejestrowali się w bazie dawców. Wszystkim tym osobom, które przyszły do nas i zdeklarowały się w przyszłości bezinteresownie pomóc innym Serdecznie Dziękujemy. To dzięki Wam być może pewnego dnia ktoś dostanie szansę na nowe życie. To również dzięki Wam będziemy chcieli organizować tego typu akcje w kolejnych latach, ponieważ nawet jeden zarejestrowany dawca nadaje sens naszej pracy.

Plakat promujący akcję Dzień Dawcy Szpiku w naszej przychodni, znajdziesz ->tutaj

Dzień Dawcy Szpiku, który miał miejsce w naszej przychodni został zapoczątkowany przez ofiarność Mateusza Skrzeka - syna Elżbiety Skrzek, Lokalnego Koordynatora Akcji oraz pracownika naszej przychodni. Mateusz Skrzek jako pierwszy mieszkaniec Sosnowca oddał swoje komórki macierzyste ratując życie drugiemu człowiekowi. 
W zorganizowanie akcji "Dzień Dawcy Szpiku w Sosnowcu" zaangażowali się wszyscy pracownicy Centrum Medycznego SANTE, których misją jest codzienna troska o zdrowie i życie naszych Pacjentów.
     

Mateusz Skrzek w trakcie oddawania komórek macierzystych. Więcej informacji na temat gestu Mateusza Skrzeka znajdziesz ->tutaj

     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotorelacja z Dnia Dawcy Szpiku w Centrum Medycznym "SANTE"

 

               

          

 

Każdy kto zarejestruje się w bazie potencjalnych dawców może uratować życie osobie chorej na białaczkę, jeśli okaże się, że jest jej genetycznym „bliźniakiem”. Jest to piękna idea, która jednocześnie wiąże się z ogromną odpowiedzialnością za życie drugiego człowieka, gdy okaże się że komórki dawcy nadają się do przeszczepu u chorej osoby. W takiej sytuacji nagłe wycofanie się  z bycia dawcą może komuś odebrać nadzieję na nowe życie, dlatego każdy dawca powinien być świadomy swojego wyboru oraz spoczywającej na nim odpowiedzialności.

Jeśli zastanawiasz się jak zostać dawcą, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdziesz -> tutaj

Copyright © 2016

Copyright © 2017 Sante-cm.pl

Designed by DronAir.pl

Polityka Prywatności

"Salus aegroti suprema lex - Zdrowie chorego najwyższym prawem" - Hipokrates

 

Centrum Medyczne Sante Clinic

 

Centrum Medyczne Sante Clinic

Rejestracja telefoniczna:

POZ tel. 32 269 07 36

 AOS tel. 32 292 48 47

E-rejestracja przejdź ⇒

Rejestracja telefoniczna:

POZ tel. 32 269 07 36

AOS tel. 32 292 48 47

E-rejestracja przejdź ⇒

Rejestracja telefoniczna: 

POZ tel. 32 269 07 36

AOS tel. 32 292 48 47

E-rejestracja przejdź ⇒

Gabinet lekarza

POZ


 

Gabinet położnej środowiskowo-rodzinnej


 

Gabinet pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej