Szanowni Państwo,

Mamy przyjemność poinformować, że od maja 2011 r. nasze Centrum Medyczne dołączyło do elitarnego grona placówek świadczących usługi medyczne w ramach Medycyny Podróży. 
Nasza placówka jako jedyna w Sosnowcu świadczy porady oraz szczepienia w zakresie Medycyny Podóży.

Osoby zainteresowane konsultacją lekarską lub szczepieniami z zakresu Medycyny Podróży prosimy o  kontakt na dedykowany w naszej placówce numer telefonu komórkowego 797 001 405.
Więcej informacji o naszym lekarzu Medycyny Podróży znajdziesz ->tutaj 

Podróże w tropikalne części świata lub do krajów rozwijających się wiążą się z narażeniem na niespotykane w naszym kraju drobnoustroje, a warunki sanitarne oraz poziom i dostępność opieki medycznej w takich rejonach najczęściej odbiegają od europejskich standardów. Wszystkie osoby planując podróż do krajów o podwyższonym ryzyku zdrowotnym  zachęcamy do skorzystania z konsultacji w naszej poradni przez certyfikowanego specjalistę Medycyny Podróży . Na spotkanie z lekarzem specjalistą zalecamy umówić się w terminie co najmniej 6-8 tygodni przed wyjazdem w egzotycznym kierunku, w celu umożliwienia zaplanowania kalendarza wymaganych szczepień. Na konsultacje z lekarzem medycyny podróży zalecamy umówić się również  w przypadku dysponowania krótszym okresem przed podróżą, ze względu na ewentualną możliwość zastosowania przyśpieszonych kalendarzy szczepień oraz uzyskania zaleceń odnośnie zapobiegania niebezpiecznym dla Państwa organizmów chorobom. Podczas konsultacji możecie Państwo otrzymać również zalecenia odnośnie składu apteczki podróżnej oraz zapobiegania problemom zdrowotnym podczas wycieczki.

Dodatkową korzyścią z wizyty u lekarza jest możliwość uzyskania porad na temat zasad postępowania już podczas samej podróż. Wskazówki te obejmują  m.in. higienę przygotowywania i spożywania posiłków, kontakt z owadami i ze zwierzętami, ochronę przed słońcem i wysokimi temperaturami, korzystanie z kąpieli, itp. W przypadku podróży z dzieckiem, warto zapytać o szczególne środki ostrożności.

Przed wizytą prosimy przygotować informacje, które pozwolą optymalnie przygotować Państwa pod względem zdrowotnym do wyjazdu:

 • dokładną trasę podróży

 • termin i charakter wyjazdu (tramping, wycieczka niskobudżetowa, stacjonarny pobyt w hotelu, wyjazd o charakterze zawodowym itp.)

 • planowane elementy turystyki aktywnej (wycieczki wysokogórskie, nurkowanie, zwiedzanie jaskiń, polowania na zwierzęta)

 • wiek podróżującego (dotyczy to przede wszystkim dzieci)

 • ostatnio przebyte choroby oraz ewentualne schorzenia przewlekłe

 • listę leków przyjmowanych na stałe

 • przebyte wcześniej szczepienia ochronne

 • stosowane w przeszłości leki przeciwmalaryczne

 • uczulenia na leki, białko jaja kurzego (składnik wielu szczepionek) lub inne substancje

 • ciąża lub planowane karmienie piersią podczas podróży

 • zaburzenia odporności u podróżującego - związane z przewlekłymi chorobami lub stosowaniem leków

Wybór szczepień przed wyjazdem zależy nie tylko od trasy podróży ale również od jej charakteru,  rodzaju planowanej aktywności, terminu oraz stanu zdrowia turysty.
Sytuacja epidemiologiczna na świecie zmienia się dynamicznie dlatego w szczególności wytyczne dla szczepień zalecanych należ traktować wyłącznie orientacyjnie, ponieważ po dokładnej analizie charakteru wycieczki mogą one zostać wskazane przez lekarza jako obowiązkowe.

Sam fakt wykonania szczepienia, nie gwarantuje 100% bezpieczeństwa przezd zakażeniem. Należy pamiętać także o podstawowych zasadach obowiązujących turystę w tzw. "krajach egzotycznych" :

 1. Można pić wodę tylko z pewnego źródła, najlepiej butelkowaną.

 2. Nie wolno jeść surowych warzyw, owoce należy obierać ze skórki.

 3. Do mycia zębów powinno się używać wody butelkowanej.

 4. W kraju, gdzie istnieje zagrożenie malarią - należy zaopatrzyć się w moskitierę. 

kliknij tutaj -> pobierz Praktyczny Poradnik Podróżnika

 

Profilaktyka po powrocie z podróży:

Po powrocie z egzotycznej podróży powinno się ponownie skonsultować u lekarza Medycyny Podróży i wykonać kompleksowe badania krwi i kału, tak by wykluczyć zarażenie pasożytami.

W celu uzyskania pełnej informacji w tym zakresie prosimy o kontakt z naszym certyfikowanym lekarzem Medycyny Podróży. Konsultacja z nim jest niezbędna przy kwalifikacji do szczepienia.

kliknij tutaj -> PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI DLA PODRÓŻUJĄCYCH

kliknij tutaj -> CIEKAWE MATERIAŁY DO POBRANIA

kliknij tutaj -> Zapoznaj się z wymaganymi/zalecanymi szczepieniami w zależności od wybranego przez Ciebie kierunku podróży.

Medycyna podróży


 

Copyright © 2016

Copyright © 2017 Sante-cm.pl

Designed by DronAir.pl

Polityka Prywatności

"Salus aegroti suprema lex - Zdrowie chorego najwyższym prawem" - Hipokrates

 

Centrum Medyczne Sante Clinic

 

Centrum Medyczne Sante Clinic

Rejestracja telefoniczna:

POZ tel. 32 269 07 36

 AOS tel. 32 292 48 47

E-rejestracja przejdź ⇒

Rejestracja telefoniczna:

POZ tel. 32 269 07 36

AOS tel. 32 292 48 47

E-rejestracja przejdź ⇒

Rejestracja telefoniczna: 

POZ tel. 32 269 07 36

AOS tel. 32 292 48 47

E-rejestracja przejdź ⇒

Gabinet lekarza

POZ


 

Gabinet położnej środowiskowo-rodzinnej


 

Gabinet pielęgniarki środowiskowo-rodzinnej